Úvodní stránka » Aktuality ICM - Informačního centra pro mládež Jindřichův Hradec » Jak bude vypadat svět internetu za čtyři roky?

Ačkoliv se může zdát, že internet je nyní součástí života téměř každého, i nadále bude jeho počet uživatelů růst. A rozhodně ne pomalým tempem – do roku 2021 by mělo na světové síti přibýt 1,3 miliardy uživatelů na 4,6 miliardy lidí. Používat ho tak bude většina osob.

Počet uživatelů však není jediný aspekt, který se během následujících čtyř let změní, ačkoliv spolu všechny úzce souvisí. Jako například množství celkově připojených zařízení k síti. Těch bude na začátku nové dekády podle analýzy společnosti Cisco více než 27 miliard, tedy asi tři a půl zařízení na osobu. Především díky rozšíření internetu věcí, jehož principem je k síti připojovat běžné domácí spotřebiče.

V budoucnu by měl také pokračovat trend využívání videoobsahu, který vidíme například na sociálních sítích. Zatímco loni přehrávání videí znamenalo 67 procent provozu na internetu, za čtyři roky by měla videa tvořit již čtyři pětiny dat, která se budou po síti pohybovat. A to také díky rozvoji hybridních streamovacích televizí. Především na sociálních sítích se pak očekává rapidní zvýšení přímých přenosů, dokonce až patnáctkrát. A to ve větší kvalitě než dnes.

ČTĚTE VÍCE

Vložila: MB