Často se produkují věci, které člověk využije pouze omezenou dobu a následně mu leží  ve skříni

„Ve společnosti jsou různé typy lidí – od těch, kteří nakupují v second handu a přemýšlejí o původu kupovaných komodit, až po ty, kteří mají rádi časté nakupování nových věcí. My vytváříme možnost věci sdílet, aby lidi měli další alternativu a nejen možnost koupit/nekoupit,“ vysvětluje pět zakládatelů Library of Things (LOT). LOT je nově vznikající knihovna s předměty v centru Prahy. Sídlí v prostorách projektu Hybernská ožívá v komplexu budov na Hybernské ulici. Tento komplex dostala pod správu Filozofická fakulta Univerzity Karlovy.

LOT svůj provoz zahájila 25. července. Její fungování podpořila grantem Nadace O2 ve svém programu O2 SmartUp a také akcelerační program Social Impact Award 2017. Se startem projektu pětičlennému kolektivu pomáhá řada kamarádů a sympatizantů.

Jak LOT funguje?

LOT funguje jako knihovna, akorát si místo knížek půjčujete jiné věci, jako například stan, kytaru či kameru. Doba výpůjčky je standardně týdenní. Ve zkušebním provozu od 25. července do zhruba poloviny září budeme půjčovat předměty za dobrovolný příspěvek. Zákazník si určí cenu, kterou chce a může darovat – tím získá předmět a zároveň podpoří myšlenku a rozvoj LOT.

ČTĚTE VÍCE

Vložila: MB