Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » 10 aplikací pro osobní rozvoj

Příchod smartphonů změnil svět a ukázal lidem, že spousty dovedností mohou dosáhnout s pomocí aplikací, které máte vždy na dosah. Chcete se naučit nový jazyk, ale nechcete s sebou tahat všude učebnici? Žádný problém, stačí si v tramvaji zapnout Duolingo nebo Memrise a zlepšovat se.

Výhodou aplikací oproti tradičním technikám učení je i to, že se vám samy připomenou. Učebnice na poličce leží spíš jako němá výčitka, kdežto aplikace vám bude vytrvale posílat oznámení, dokud jí nezapnete.

S aplikacemi ale zvládnete mnohem víc než jen učení jazyka. V poslední době se přímo roztrhl pytel s aplikacemi na podporu motivace, tvorbu návyků a pro šťastný život. Zapomeňte na diáře, kouče a knihy, na všechno vám stačí mobilní telefon!

Personality Development

Tahle aplikace je knihovnou článků o osobním rozvoji, které vám pomůžou s mnohými aspekty života. V některých se věnují etiketě, jindy palčivým problémům (jako je například vyrovnávání se s drby), vylepšení vašeho já a také vztahům mezi lidmi.

S Personality Development máte všechny rady na jednom místě, jen si vybrat z článků, kterých je opravdu požehnaně. Navíc si je můžete ukládat do oblíbených a navrhovat nová témata. Součástí je i sada motivačních citátů.

Aplikace je v angličtině.

Simplemind

Slyšeli jste už o myšlenkových mapách? Jedná se o grafické znázornění pochodů v mozku, se všemi vztahy a souvislostmi, které pomáhá v učení i plánování.

Myšlenkovou mapu si buď můžete sami nakreslit na papír anebo k tomu využít šikovnou aplikaci Simplemind. Ta má jednoduché ovládání a možnost výběru vzhledu mapy, takže si vše přizpůsobíte podle sebe. Výhodou je, že mapu máte vždy po ruce.

Aplikace je v angličtině.

Quitzilla

Každý z nás máme nějaké zlozvyky nebo závislosti. Pokud ale máte pocit, že už tím překračujete hranice, je načase s nimi skončit. A s tím vám právě pomůže Quitzilla.

Aplikace sleduje váš boj s zlozvyky, nabízí přehled abstinenčních dní či ušetřených peněz, trofeje za úspěšný pokrok a dokonce i odměny za ušetřené peníze, které si určujete sami (např. lístek do kina). Nezbytnou součástí je i vaše motivace, kterou si zapíšete a můžete si jí kdykoliv připomenout.

Aplikace je v češtině.

Fabulous

Fabulous je slavná aplikace založená na vědeckých zjištění, která vám pomohou zlepšit život. Součástí jsou články, kde se dozvíte více o osobním rozvoji, dlouhodobé cíle s přednastavenými menšími cíli a meditace s relaxační hudbou.

Nejdříve však musíte projít tréninkem ranních rituálů, což vás pozitivně nastartuje pro další úkoly.

Aplikace je v angličtině.

Do It Now

Jestliže máte problém s plněním úkolů přes den a zároveň jste hraví a máte rádi RPG, je pro vás tato aplikace jak dělaná. Do It Now začínáte jako obyčejný neumětel, který plněním úkolů sbírá zkušenostní body a roste mu tím úroveň.

V aplikaci si buď můžete stanovit dlouhodobé cíle, které naplňujete děláním cílů menších, anebo jen malé cíle na každý den. Zároveň si nastavujete, jak moc je cíl důležitý a těžký a podle toho získáváte zkušenostní body.

Aplikace je v angličtině.

ČTĚTE VÍCE

Vložila: MB