Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » 10 studijních tipů na vánoční svátky
Ačkoliv jsou Vánoce radostným obdobím, lednové zkoušky se blíží. Je to tak. Takže, ať už trávíte svátky ve svém studentském bytě nebo doma u rodičů, potřebujete najít způsob, jak rozdělit čas pro sebe, rodinu, přátelé a ano, učení. Abychom vám v tomto nelehkém čase pomohli, přinášíme vám ty nejlepší studijní tipy, se kterými zvládnete Vánoce i zkouškové levou zadní!

1. Organizování

Nejlepší způsob, jak se vyhnout stresu, je správně si zorganizovat čas. To je základ. Investujte do nástěnky nebo diáře, a zapište si termíny a své priority. Projděte si také univerzitní email a web, abyste nepřišli o žádné důležité zprávy…

2. Zdravý rozum

Jezte zdravě, pijte hodně vody a cvičte, abyste zůstali zdraví i během Vánoc. Hned vám půjde učení lépe. Taky si udělejte čas na spánek, kterého potřebujete dostatek, abyste přes den správně fungovali. Takže ano, vynechejte ponocování sledováním youtube videí.

3. Dejte si pauzu

Rozsah pozornosti průměrného člověka je opravdu krátký, a proto se ujistěte, že během dne myslíte i na přestávky. To vám zajistí tu optimální produktivitu.

4. Čas na učení

Zkuste u sebe zjistit, kdy se učíte nejlépe. Ať už ráno, po obědě nebo pozdě večer - čas, kdy se cítíte nejproduktivněji. Tuto dobu si pak vynahraďte jen pro  učení a vyvarujte se pokušení dělat cokoliv jiného (ehm, internet). Pokud se budete držet této rutiny a využívat čas efektivněji, nebudete muset věci nechávat na poslední chvíli.

ČTĚTE VÍCE

Vložila: MB