Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » 8 nejpopulárnějších zemí pro české studenty

Každoročně vycestuje za studiem na zahraniční univerzity tisíce českých studentů. Ať už na bakalářské nebo na magisterské studium. Víte, do kterých zemí jezdí s velkou oblibou a které destinace jsou u studentů nejoblíbenější? Podívejte se na ně s námi, třeba zjistíte, že se jedná i o vaši oblíbenou zemi a své další studium už strávíte tam!

1. Německo 

Není překvapením, že seznam začíná naší sousední zemí. Ale upřímně, mohli byste snad neuvažovat o přihláškách na některou německou univerzitu? Dokonce i když se nechcete naučit perfektně německy, můžete si vybrat z obrovského množství kurzů v angličtině a využít možnost bezplatného vzdělání. Německé univerzity se specializují na mnoho oblastí a nabízí unikátní studijní plány a příležitosti ve všech úrovních studia. A navíc – Němci a Češi mají mnoho společného, hlavně když přijde řeč na zálibu v pivu. 

2. Rakousko 

Když už jsme u studentů milujících pivo, pojďme si říct pár zajímavých faktů o rakouském vzdělávacím systému. Zaprvé, studium na veřejných vysokých školách je v Rakousku pro všechny studenty z Evropské unie zdarma, platí se pouze příspěvek 19 eur za semestr. Za druhé je zde obrovské množství rozlišných kurzů také v jiných jazycích než jenom v němčině, s častým zaměřením na business, humanitní a aplikované vědy. A nakonec, rakouské univerzity nabízejí zahraničním studentům skvělé studijní prostředí a nepřekonatelnou pohostinnost.

3. Švýcarsko

Přemýšleli jste někdy, kvůli čemu (kromě vybraných sýrů, excelentních vín a již stovky let trvajících kvalitních hodinek) je slavná tato země? Správně – kvůli svým univerzitám. Švýcarské vysoké školy totiž objevily unikátní recept na přilákání zahraničních studentů. Tím je kombinace novodobých postgraduálních kurzů ve více než čtyřech světových jazycích (němčině, francouzštině, italštině a angličtině) a skvěle promyšlené vzdělávací strategie. A když nám nevěříte, zeptejte se českých studentů, Švýcarsko patří mezi jejich nejoblíbenější studijní destinace! 

4. Slovensko

Na řadě je náš další soused, který s Českou republikou sdílel velkou část historie. Od roku 1918 do 1993 byl evropský kontinent domovem suverénního státu Československo, který existoval jako součást Sovětského bloku. Po jeho rozpadu si Slovensko uchovalo s Českou republikou mírumilovný vztah, zároveň se pro Čechy stalo cílem turistických aktivit, vzdělávání i businessu.  To všechno je umožněno díky podobnému jazykovému prostředí, kulturní podobnosti těchto dvou zemí. Čeští studenti jsou navíc na Slovenských univerzitách oproštěni od studijních poplatků. A nakonec, Slovensko je domovem některých nejtalentovanějších hokejistů světa. A jak víme, hokej je i oblíbeným českým sportem. 
Vložila: MB