Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Bibliobox nově v jindřichohradecké knihovně!

Ve čtvrtek 19. října 2017 odpoledne byl slavnostně uveden do provozu bibliobox, který se nachází před Městskou knihovnou Jindřichův Hradec a slouží k vracení vypůjčených dokumentů především mimo otevírací dobu knihovny. Jednalo se o jeden z projektů rozšíření služeb čtenářům, který doprovází oslavy 125 let městské knihovny.

Bibliobox je určen pro samoobslužné vracení knih a časopisů, představil ho ředitel knihovny Tomáš Dosbaba a do provozu uvedl starosta města Stanislav Mrvka vhozením první knihy. Poté následovalo v poslechovém sále knihovny ocenění čtenářů, kteří měli na konci prvního pololetí 125 výpůjček nebo se k tomuto číslu velmi přiblížili. Ocenění si tak odnesly čtyři čtenářky, paní Hana Kruntorádová a Marie Bicanová a slečny Kateřina Léblová a Simona Pavlíková. Ceny společně předali ředitel knihovny, starosta města a vedoucí odboru kanceláře starosty Jana Říhová. O hudební doprovod se postarali žáci ze Základní umělecké školy pod vedení paní učitelky Ilony Průšové.

V horní části biblioboxu je otvor, kam mohou čtenáři vložit vypůjčené knihy či časopisy, které jim budou následující pracovní den odečteny z jejich konta. Čtenáři neobdrží potvrzení o vrácení, ale provedenou transakci si mohou následně ve svém kontě ověřit.

Vracení knih pomocí biblioboxu nezbavuje čtenáře dodržovat výpůjční lhůty. Pokud jsou při vrácení dokumentů zjištěny sankční poplatky, zůstávají načteny ve čtenářském kontě a čtenář je uhradí při osobní návštěvě knihovny.

Bibliobox je primárně určen pro vracení knihovních dokumentů vypůjčených z centrálního pracoviště.

Podrobné informace naleznou čtenáři na webových stránkách (knihovní řád) a samozřejmě u personálu knihovny.

ZDROJ

Vložila: MB