Přátelé,
 
mám rád Maltu, dají se tu pořád potkat lidé, kteří si zpívají při práci. Strejcové kutí něco v garážích, babky štěbetají kolem tržišť, mladí se pohybují v hordách, ale nenaráží do starších, jaksi je svým rozčepýřeným davem obeplují z obou stran. Mám rád tuhle Maltu, mizející před očima jako poslední sněhulák před jarem.
 
Malta ale vždycky žila z nějakého lupu, z nějaké slabiny v mezinárodních pravidlech, kterou pak povýšila na své právo zbohatnout z ostatních bohatých.
 
Sleduji tu koncentraci firem zabývající se on-line hazardem. Vláda tu pro ně vytvořila výtečné podmínky k práci. Po daňových prázdninách tu odvádějí nízké poplatky, zaměstnávají tisíce lidí, většinou cizinců, kteří pak musejí někde spát, jíst, nakupovat svršky. Velmi rádi a ochotně přispívají ke globální devastaci ostatních, závislých a budoucích závislých. Připomíná mi to bezstarostnost farmářů pěstujících koku nebo radostnou zručnost techniků vyrábějících kulomety. My je děláme svoji práci.
 
Hodně Čechů se tu v iGamingu dobře živí jako ajťáci nebo na telefonu v technické podpoře, kde radí hráčům jak si založit účet, jak ještě lépe sázet, jak přidávat. A dostalo Česko pochvalu za to, že konečně od nového roku zavedlo licenční systém pro on-line hraní a že se to nemusí dít na anonymních serverech. Viz přiložené články.
 
Je zajímavé, že přes morální a fiskální mručení Evropské unie Malta utíká utíká co jí síly stačí, aby toho stihla co nejvíce než mručení přeroste v hlasitý nesouhlas a ten pak - někdy - v jakýsi zákaz. Ale to už se nebude hrát s klasickými penězi, ale pomocí blockchains a v kryptoměnách jako bitcoin.
 
Malťané umí dokonale odlišit sebe od těch, kterým slouží, které kvůli penězům potřebují a kterými vnitřně pohrdají, s úsměvem na tváři. V toto se vyvíjí ta původní pohostinnost, ryzost, autentičnost.
 
Tady jsou doporučené odkazy:   
 
Napřed tedy české poměry:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kam-zmizely-herny-ubylo-hazardu-nebo-jen-funguje-nacerno-42188?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp
 
Jaké výdělky tu můžete čekat:
http://www.maltatoday.com.mt/business/business_news/75274/gaming_runs_the_jobs_game_toptier_salaries_reach_200000#.WnByp67ibX4
 
O bitcoinech:
http://www.maltatoday.com.mt/business/business_news/71460/bitcoins_may_be_recognised_by_the_malta_gaming_authority#.WnBy067ibX4
 
Skvělá budoucnost hazardního hraní a pochvala Česka před nastoupenou jednotkou:
http://www.maltatoday.com.mt/printversion/84106/#.WnBzDq7ibX4
 
O blockchains:
https://www.timesofmalta.com/articles/view/20171105/business-news/Blockchain-in-online-gaming.662291
 
Cikánský byznys!!! 
https://www.timesofmalta.com/articles/view/20180112/opinion/Gypsy-of-big-business-Dennis-Avorin.667737
 
S tím vás zdraví 
 
Milan