Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Dnes začaly jednotné přijímačky na maturitní obory!

Dnes začaly na středních školách jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory. Chystá se k nim přijít 87 258 dětí, tedy o 880 více než loni, informoval o tom ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Jiří Zíka. Většina uchazečů o studium bude dělat zkoušku na dvou školách, skládat ji budou z testů z matematiky a češtiny, které připraví a vyhodnotí právě Cermat.

Jednotné přijímací zkoušky se letos konají plošně druhým rokem, poprvé byly minulý rok na jaře. Výjimkou jsou umělecké školy, na kterých se už v lednu dělaly talentové zkoušky.

Všichni uchazeči mohli do začátku března poslat přihlášky na dvě školy. Budou tak mít k dispozici dva pokusy, ze kterých se jim nakonec započte lepší výsledek. Pro čtyřleté obory se zkouška uskuteční 12. a 16. dubna, pro víceletá gymnázia 13. a 17. dubna.

Velký zájem o osmiletá gymnázia 

Největší zájem je letos opět o osmiletá gymnázia, na která si alespoň jednu přihlášku podalo 18 833 uchazečů, což je více než pětina všech. Směřují tam tři čtvrtiny uchazečů o víceleté obory.

Zhruba tři čtvrtiny všech zájemců o maturitní obor si podaly dvě přihlášky. Zbývajících 19 147 dětí odevzdalo jen jednu.

ZDROJ

Vložila: MB