Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » 17.4. Evropský den informací pro mládež

Den dětí, Den matek, Mezinárodní den žen, všechny tyto svátky moc dobře známe. V posledních letech se nám do podvědomí dostává například i Den bez aut či Den bez tabáku. Víš ale, že existuje také Evropský den informací pro mládež?

Slaví se od roku 2007, a to vždy 17. dubna jako připomínka dne, kdy vznikla nezisková organizace Eryica, tedy European Youth Information and Counselling Agency. Organizace, která existuje už od roku 1986 a jejímž hlavním cílem je zintenzivnit a usnadnit evropskou spolupráci v oblasti informací a poradenství pro mládež.

Za tímto účelem byla přijata také Evropská charta informací pro mládež. Hovoří se v ní o tom, že v dnešní době je pro mladé stále důležitější přístup k informacím a schopnost analyzovat a využívat je. Následně vyjmenovává šestnáct principů, které by měly tvořit minimální standardy a měřítka kvality komplexního, jednotného a koordinovaného přístupu k práci s informacemi pro mládež.

Jedním z principů jsou například bezplatné informační služby pro mládež, informační centra otevřená pro všechny či podpora schopnosti mladých lidí využívat moderních informačních a komunikačních technologií.

Jedním z cílů tohoto dne je zvýšit povědomí nejen dětí a mládeže o Informačních centrech pro mládež a dalších informačních službách, kde se mladým lidem dostane kvalitních a přesných informací.

V rámci oslav Dne informací pro mládež pořádají evropská informační centra pro mládež různé akce, například besedy, výstavy, dny otevřených dveří, vše samozřejmě zdarma.

Tak neváhej a vydej se do centra navštívit i naše jindřichohradecké ÍČKO!

ZDROJ