Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Hledají se dobrovolníci na Tříkrálovou sbírku

Tříkrálová sbírka proběhne v letošním roce od 1. do 14. ledna 2018.Farní charita Jindřichův Hradec plánuje realizovat tříkrálovou sbírku v termínu od 2. do 14. 1. 2018.

Shání dobrovolníky, kteří by pomohli:

1) s kostýmy pro koledníky (především s jejich výrobou)

2) s technickým zázemím pro koledníky (aby se měli během koledování kde ohřát, občerstvit apod.)

3) s koledováním

Skupinku tvoří obvykle tři koledníci v dětském věku převlečení za bájné krále (mudrce z východu), kteří se podle tradice přišli do Betléma poklonit novorozenému Ježíškovi. Jedna z těchto osob je vedoucí skupinky, měla by být starší 15 let. Tato osoba je ve vztahu k Zákonu o veřejných sbírkách „osobou pověřenou konáním sbírky“. Vedoucí skupinky je vybaven plnou mocí (průkazkou) s pořadovým číslem, které by mělo odpovídat číslu uvedenému na zapečetěné pokladničce.

Rozsah možného koledování Farní charity Jindřichův Hradec není pouze v Jindřichově Hradci, je i v přilehlých obcích, spadajících ve větší míře pod jindřichohradecký vikariát. Např. Deštná, Pluhův Žďár, Nová Včelnice, Lodhéřov, Kostelní Radouň, Jarošov nad Nežárkou, Kardašova Řečice, Roseč, Stráž nad Nežárkou, Horní Pěna, Číměř, Nová Bystřice, Staré město pod Landštejnem, Klášter, Hůrky, Člunek, Kunžak, Blažejov, Strmilov aj.

V případě zájmu se hlaste na email: info.jhradec@dchcb.charita.cz nebo na karolina.pichova@dchcb.charita.cz. Případně volejte na telefonní čísla: 731 604 554, 733 741 816, 730 540 628.

ZDROJ

Vložila: MB