Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Jakou mzdu očekávat v bankovnictví, financích, účetnictví a HR?

Trh práce v minulém roce prošel značnou změnou. Hledá se více zaměstnanců, zvyšují se mzdy a přidávají motivující benefity. Ve všech oborech je velký zájem o práci na part-time, o kterou se uchází nejen junioři. Většinu zkrácených úvazků tvoří odborné a specializované pozice, ke kterým je potřeba mít určité zkušenosti a vzdělání. Pokud hledáte brigádu ve financích a účetnictví, žádejte hodinovku od 150 do 180 Kč. V HR a administrativně budete mít o něco méně, ale pod 120 Kč nechoďte.

Ve financích a účetnictví se zvyšovala mzda. Juniorům více než manažerům

Společnostem v oborech financí a účetnictví se v loňském roce dařilo, proto rozšiřovaly své týmy napříč senioritou. Při výběrovém řízení jste se mohli setkat s neustálou zpětnou vazbou a komunikací ze strany zaměstnavatele. Jejich vlídnost však nepramení z dobroty duše, ale z ostrého konkurenčního boje. Absolventi ve financích a účetnictví jdou na dračku. Firmy hledají nové parťáky s takovou vášní, že dokonce rozesílají protinabídky zaměstnancům konkurentů.

Výbornou zprávou je, že se mzdy absolventských pozic zvýšily. Dokonce několikanásobně více než manažerům! Vedoucí pracovníci získali pouze pětiprocentní roční navýšení, absolventi přijímali nabídky s 15% ročním zvýšením mezd. Pokud se hlásíte na pozici v účetnictví nebo financích, zeptejte se na benefity. Mezi nejžádanější patří flexibilní pracovní doba, dny dovolené navíc a možnost vzdělávání.

V bankovnictví nečekejte zázraky

Ucházíte se o místo v bankovnictví? Pokud nejste z Prahy, nečekejte zázraky a připravte se, že oproti kolegům z hlavního města, budete mít na výplatní pásce o deset procent méně. Roční plošné zvýšení se také nekonalo, přilepšili si jen jednotlivci o pár procent. Na druhou stranu je pro tento obor typický benefit v podobě služebního auta (a pozor, i pro osobní účely!). Jak se říká, odvážnému štěstí přeje, tak to své otestujte u výběrového řízení a na auto se zeptejte. Pokud to neprojde, zkuste flexibilní pracovní dobu a dovolenou navíc. A kdo je ideálním kandidátem? Ten, kdo umí perfektně anglicky, je ochotný se neustále učit a umí bezvadně s Excelem.

ČTĚTE VÍCE

Vložila: MB