Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Ke zrodu umělé inteligence zbývá krůček

Pokud skutečně stvoříme umělou inteligenci, vyhubí nás. Nedělejme to, apeluje znovu a důrazně jeden z nejuznávanějších vědců současnosti Steven Hawking. A není sám. Před nebezpečím, za nímž se lidstvo žene, často varuje i inovátor Elon Musk. Podle neurologa Yohana Johna navíc chybí už jen malý krok a přitom obrovský skok vpřed - poslední pro lidskou rasu.

„Obávám se, že umělá inteligence může zcela nahradit lidskou rasu. Když lidé dokážou vytvořit počítačové viry, které se samy vylepšují a množí...půjde o novou formu života, jež lidstvo předčí,“ citoval The Independet Hawkinga, který je pro svůj přínos k poznání v oblasti fyziky přirovnáván k Isaacu Newtonovi.

Umělá inteligence by podle Hawkinga lidstvo nevyhubila z nenávisti nebo cynismu, ale prostě proto, že by byla výtečná v naplňování svých cílů a ty by se nemusely shodovat se zájmem lidí. Nejdřív se ale musí něco naučit. Neurolog John na odpovědním serveru Quora shrnul, co by to mělo být, upozornil server Forbes.

Pane, pojdťe si hrát 

Rozdíl mezi člověkem a umělou inteligencí John popsal na procesu učení. Konkrétně na tom, jak rozdílně si lidé a stroje osvojují hraní deskových her.

VÍCE

Vložila: MB