Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Národní potravinová sbírka ZÍTRA 11.11.

Lidé po celé České Republice mohou nakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží v partnerských obchodech a darovat je lidem v hmotné nouzi, zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů prostřednictvím potravinových bank a charitativních organizací.

Do letošního ročníku se zapojilo na 750 prodejen v rámci České republiky. Nedílnou součástí této akce je i upozornění na plýtvání potravin. Zakoupené potraviny lidé darují přímo v prodejně na místě s označením „Sběrné místo“ (mapa partnerských prodejen).

Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem – podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Z posledních průzkumů agentury Ipsos také vyplývá, že až 40 % Čechů vyhodí jídlo několikrát do měsíce, za rok je to v průměru na osobu 115 kg, tedy v přepočtu až 20000 Kč.

Národní potravinová sbírka se koná jednou ročně, pravidelně v listopadu. Letošní 5. ročník se uskuteční v sobotu 11. listopadu 2017 a bude do ní zapojeno 750 obchodů po celé České republice. V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze.

Vložila: MB