Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Nejlepší aplikace na cestování

Pokud si kupujete zájezd u cestovní kanceláře, nejspíš se bez nich obejdete. Ale v případě cestování na vlastní pěst vám některé šikovné aplikace v mobilu mohou ušetřit mnoho trápení, hledání a vyptávání se. Podívejte se na náš výběr programů, které budou v chytrém zařízení na cestách neocenitelné.

Základní pomůckou na cesty jsou dvě aplikace od Googlu. Především mapy, které byste si vždy měli v předstihu uložit offline, abyste se pak snadno rozkoukali i bez internetového připojení. Díky GPS se jednoduše zorientujete a podle názvů snadno vyhledáte vše, co potřebujete. V offline módu navíc vidíte i základní hodnocení podniků, tudíž máte lepší představu, kam zajít a čemu se vyhnout.

Při cestách po exotičtějších lokacích se vám podobně bude hodit i Google Translate. Také do něj lze stáhnout offline některé slovníky, díky čemuž si poradíte třeba i ve vietnamských horách, kde místní angličtinou obvykle příliš nevládnou.

Vhod přijde jistě i aplikace XE Currency, přes ní můžete snadno převádět peníze mezi všemi možnými měnami. Funguje i offline, ovšem nejprve si do ní musíte kurzy stáhnout. Její databáze je opravdu robustní, a tak přijde vhod, ať už míříte do USA, na Filipíny či do Thajska.

Mnohdy vám však offline režim stačit nebude. Shánět wi-fi v neznámých krajích může být dobrodružný až otravný proces, a tak se hodí aplikace WiFi Map, která nabízí přehled o asi 100 milionech bezdrátových sítí po celém světě (včetně hesel). V bezplatné verzi můžete vyhledávat jen ve vašem okolí, zatímco v placené si lze stáhnout dopředu místa, kam se zrovna chystáte.

Pokud sháníte přehledného průvodce po nějakém městě, stáhněte si Triposo. Jde o aplikaci, která shromažďuje informace a tipy na zajímavosti z veřejných zdrojů jako Wikipedie - a pak je nabízí uceleně na jednom místě. A znovu: pokud si je stáhnete dopředu, nebudete potřebovat připojení v místě vaší cesty. Podobně se dá využít i aplikace TripAdvisoru nebo Google Trips.

Chcete-li se rychle zorientovat, kam si zajít na jídlo či kávu, mějte připravený Foursquare nebo Yelp. Najdou vám místa přesně dle vaší chuti - a ukáží i hodnocení, pozici na mapě či komentáře ostatních uživatelů, podle nichž si snadno zvolíte to, které vám vyhovuje nejlépe.

Praktické jsou i aplikace, které vám pomohou ve chvíli, kdy si nutně potřebujete odskočit. Využít můžete třeba program Sit or Squat, který má (hodnocenou) databázi veřejných toalet. Podobně funguje i Flush.

ČTĚTE VÍCE

Vložila: MB