Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Pražská medicína mění přijímačky!

Zkvalitnit přijímací řízení a podporovat nadané adepty náročného studia medicíny. To jsou nové cíle 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) v Praze. Pro příští akademický rok tak připravila řadu novinek, které mají dle slov Petry Klusákové z Oddělení komunikace 1. LF UK kultivovat nejen přijímaní, ale následně též studium a výuku. Týkat se to bude oborů všeobecného a zubního lékařství.

„Cílem přijímacího řízení je vybrat nejlepší kandidáty s nejvyšší šancí na úspěšné zvládnutí cesty od zapsaného studenta medicíny po kvalitního lékaře,“ uvedl děkan 1. LF UK Aleksi Šedo.

„Proto podmínky výběru stále kultivujeme a zpětně hodnotíme účinnost jeho nastavení. Snížit touto cestou počet neúspěšných studentů představuje možnost více se věnovat talentovaným medikům a uspořit nejen náklady za nedokončená studia, ale i čas těch, kteří mohou být úspěšní v jiném oboru,“ dodal.

Finance pro lékařské fakulty

Hladké studium bez opakování zkoušek či celého ročníku je příjemnější nejen pro studenty, ale také pro pedagogy, odborně i ekonomicky navíc pro celou fakultu.

V akademickém roce 2019/2020 se již do chodu školy promítne navýšení prostředků českým lékařským fakultám o celkovou částku sedmi miliard pro dalších deset let, 1. LF UK tedy bude moci od tohoto roku přijmout o 15 procent studentů všeobecného lékařství navíc a tomuto nárůstu uzpůsobí prostorové a technické zázemí.

Znalost matematiky je velkou výhodou

Fakulta již čtvrtým rokem bonifikuje adeptům o studium jejich dobré znalosti matematiky. Z analýz přijímacích řízení vyplývá, že právě výborný prospěch v matematice na střední škole předurčuje kvalitní studenty.

Pro následující akademický rok je jednou z novinek zvýšení bonifikace za matematiku z 20 na 30 bodů. Další je bonifikace za úspěchy ve znalostních olympiádách z předmětů, které jsou základem pro přijímačky – chemie, fyzika, biologie.

ZDROJ

Vložila: MB