Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Průzkum: plasty vůbec netřídí jen minimum Čechů

Více než polovina Čechů třídí plasty, další třetina pak třídí, když má příležitost. Důslednější jsou přitom ženy a starší lidé. Vychází to z bleskového průzkumu, který pro Český rozhlas zpracovala agentura Median. Pouze čtyři procenta respondentů odpověděla, že netřídí plasty vůbec.

Necelé tři čtvrtiny dotazovaných jsou pro zákaz plastových výrobků na jedno použití. Skupinu opět tvoří převážně ženy, lidé starší 60 let a vysokoškoláci. Zákaz přitom podporuje i část lidí, která uvedla, že sama plasty netřídí.

„Jednoznačně, co se celé české společnosti týče, tak panuje podpora tomuto zákazu. Vychází to zhruba tak, že tři čtvrtiny respondentů jsou pro to, aby zákaz vešel v platnost, a jen zhruba čtvrtina podporuje ten zákaz nezavést,“ řekl Radiožurnálu za společnost Median analytik Martin Kratochvíl. Ale zároveň dodal, že v těchto typech průzkumů mají lidé tendenci vylepšovat skutečnost. 

Průzkum také ukázal, že převážná většina lidí se snaží snižovat svou spotřebu jednorázových plastů. Autoři předpokládají, že mezi to spadá jak cílené nakupování potravin a produktů bez plastových obalů, tak opětovné používání některých plastových výrobků z ekologických a finančních důvodů.

ČTĚTE VÍCE

Vložila: MB