Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Sbírka školních potřeb pro děti v západoafrické Guineji

Od 15.12.2017 do 5.1.2018 probíhá v Kolonial coffee v Jindřichově Hradci sbírka školních potřeb pro děti v západoafrické Guineji, potřebné jsou především psací potřeby (tužky, propisky, pastelky, fixy), gumy a ořezávátka (prosím nenoste sešity), sbírka je pro školy spolupracující s organizací Wontanara, která se také mimo další aktivity věnuje projektu adopcí na dálku, kdy můžete sponzorovat studium konkrétního dítěte a o jeho průběhu budete pravidelně informováni.

Děti píšou pravidelně svým „adoptivním rodičům“ dopisy, kreslí obrázky a školy zasílají jejich vysvědčení. Wontanara také zajišťuje základní lékařskou péči, podílí se na stavbě škol (aktuálně také probíhá sbírka na stavbu školy), vrtů na pitnou vodu a na mnoha dalších aktivitách. V Africe je možnost vzdělání stále velmi obtížně dostupná, vzdělání není zdarma, je potřeba platit školné, na které často rodiny nacházející se v podmínkách extrémní chudoby nemají, přitom právě vzdělaní lidé by mohli Africe přinést lepší budoucnost, podílet se na vytvoření dobré infrastruktury, pracovních míst, budování průmyslu a služeb.

V současné době se Afričané živí převážně drobným zemědělstvím, které sotva stačí na chudou obživu a většinou nemají dostatek financí na to, aby dětem zajistili vzdělání. Děti se potom musí od raného věku podílet na práci v domácnosti a na poli. Afrika je velmi bohatá především na nerostné suroviny, ale z nich těží užitek převážně vyspělé země a úzká vrstva bohatých lidí, kteří jsou momentálně u moci a lidmi bez vzdělání je potom velmi snadné manipulovat. Na ktastrofální úrovni je také tamní zdravotnictví, které je také zcela zpoplatněno a řada dětí se nedožije ani svých pátých narozenin. Projekty Wontanara jsou velmi úspěšné, díky pomoci dárců se podařilo v Guineji postavit již 7 škol, které umožňuje vzdělání více než 3000 dětem, některé děti se vyučí řemeslu, jiné vystudují střední školu a některé pokračují i v univerzitním vzdělání. Aktuálně je možné Wontanaru podpořit přinesením psacích potřeb, přispět na stavbu školy, vánoční ,,dárkování” pro děti nebo zapojit se do projektu adopce na dálku.

Více informací lze nalézt na webových stránkách www.wontanara.cz

Vložila: MB