Úvodní stránka » Aktuality ICM Jindřichův Hradec z.s. » Velikonoční prohlídky na našem zámku

Brány Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec se v letošním roce návštěvníkům otevřou na Velký pátek, 30. března.

Dle úspěšné tradice posledních let budou návštěvníci moci navštívit I. prohlídkovou trasu Adamovo stavení bez vedených prohlídek.

Otevírací doba o Velikonocích je od 10 do 12 a od 13 do 15.15 hod. Mimořádné individuální prohlídky nabízíme od Velkého pátku 30. března do Velikonočního pondělí 1. dubna.

V interiérech trasy A bude navíc nainstalována zvláštní výstava zvaná “Splašená vejce”. Bezmála tisíc vajec mnoha barev a velikostí v roztodivných kombinacích opět potěší znalé a příjemně překvapí i nové návštěvníky.

Individuální prohlídky mohou také více ocenit návštěvníci s malými dětmi, které při prohlídce nebude “zdržovat” výklad průvodce. Ovšem průvodci budou v interiérech zámku přítomni, připraveni odpovídat na otázky a návštěvníci si v rámci otevírací doby budou moci procházet trasu vlastním tempem.

Prohlídková trasa A – Adamovo stavení doznala větších i menších změn. Mladším pokojům představujícím zdejší působení posledních šlechtických majitelů, rodiny Černínů, byl navrácen jejich zdokumentovaný vzhled z přelomu 19. a 20. století.

ZDROJ

Vložila: MB