Úvodní stránka » Zahraničí

» OBECNÉ INFORMACE O STUDIU

Pokud máte zájem o studium v zahraničí, doporučujeme začít s přípravami minimálně 1,5 rok před zahájením vlastního studia. Vždyť například přihláška na Oxford nebo Cambridge musí být poslána téměř rok před začátkem školního roku! A kde pak narychlo seženete požadovanou jazykovou zkoušku, doporučení od učitele nebo rozhodnutí ministerstva školství o postavení studia v cizině na roveň studia v ČR pro zdravotní pojišťovnu?
Chce to tedy pevné nervy, hodně času a úsilí, ale určitě se vám to vyplatí! 

» JAK SI VYBRAT DOBROU VYSOKOU ŠKOLU

Uvažujete o studiu v zahraničí, ale záleží vám jak kvalitní jsou vysokoškolské instituce v zahraničí? Nabízíme Vám zde několik žebříčků nejlepších světových univerzit. V žebříčcích se univerzity hodnotí podle různých kritérií.

VÍCE INFO o studiu v zahraničí

důležité odkazy na našich stránkách

CHE EXCELLENCE RANKING

CHE se týká pouze Evropských vysokoškolských institucí, neřadí je do žebříčků, ale zaměřuje se na to v čem spočívají silné stránky té které vysoké školy, jaké jsou její hlavní charakteristiky a směry vývoje

ŠANGHAJSKÝ ŽEBŘÍČEK

celosvětový žebříček sestavený od roku 2003 Shanghai Jiao Tong University, jenž každoročně hodnotí přes tisíc vysokých škol univerzitního typu
z českých univerzit se v žebříčku umisťuje pouze Univerzita Katlova v Praze, od roku 2005 na sdílené dvousté pozici (předtím na sdílené třísté)

EURODESK

aktuální informace o studiu v zahraničí a nabídky stipendií
Aktualizovala: Michaela Babická, září  2017